poniedziałek, 31 grudnia 2012

Sprawiedliwego Nowego Roku!

- Ciociu, ciociu, a czy wy tam macie śnieg? Dociekał Misiek wymusiwszy na mamie przekazanie słuchawki podczas składania telefonicznych życzeń świątecznych.
- No mamy, mamy. Przyznałam wesoło, bo w głosie Miśka było ogromne napięcie wskazujące na niezwykłą wagę mojej odpowiedzi, że nie mogłam nie uśmiechnąć się do słuchawki.
- Ale to niesprawiedliwe!!! My juz nic nie mamy... Misiek zasmęcił się na dobre.
- Misiu, my tu zawsze mamy białe swięta, to taki nasz przywilej. Szkoda, że nie namówiłeś rodziców na wybudowanie u nas domu.
- To niesprawiedliwe!
- Ale wiesz co, nie masz czego nam zazdrościć 3/5 rodziny jest chore, więc nie skorzystamy ani z nart ani z sanek aż do Nowego Roku.
A żeby go tak naprawdę pocieszyć, to zaprosiłam go na ferie zimowe, może w końcu uda się nam skoordynować te cholerne grafiki chorób i dodatkowych zajęć!


No tak, śnieg jest jeszcze do dziś. Z tym, że troszeczkę go natura sponiewierała przez święta racząc deszczem, odwilżą, przymrozkiem i szronem. Troszkę dołożyli tez ludzie z kominów, więc śnieg nasz juz nie jest pierwszej klasy czystości, na chodnikach rozlewają się sino-bure zamarzające natychmiast kałuże ale przyświeca temu wesołe choć niskie słońce, co wróży dobrze na Nowy Rok :)

W naszym ogródku stoi niedokończony bałwan, którego tułów wyrwał śnieg aż do trawy a Pinezka uparła się dzisiaj zjeść kulę tłuszczowo-ziarnistą powieszoną dla sikorek. Ponieważ wspinała się po nią po drabince od clematisu, to przewiesiłam kulę na tyczkę od sznura do bielizny :)

Niczego nie podsumowuję i nie planuję. Nie mam potrzeby dzielenia czasu na "początek i koniec", bo to trochę nielogiczne i ogromnie dla mnie trudne. Chciałabym móc wskazać jakieś plusy ale w myślowym rozliczeniu, tak jak w rachunku sumienia, widzę znacznie ostrzej porażki. Nie jestem do końca pewna czy trzeba sobie życzyć unikania przyszłych porażek, niektóre działają niezwykle otrzeżwiająco, niektóre mobilizujaco a jeszcze inne pozostawiają niezamknięty smutek. Musi być wszystkiego po trochu, niech tylko sił starcza do znoszenia tego co los przynosi :)

Szanowny Pan Gryzoń obchodzi dzisiaj ostatnie urodziny z trójką na przodzie, życzę Mu więc, żeby niezależnie od cyfry zawsze zachowywał młodzieńczą werwę, zwariowany humor i doskonałe zdrowie :***Wszystkim Czytelnikom Jawnym i Tajnym życzę więc sprawiedliwego Nowego Roku, by przyniósł Wam tego czego najbardziej wyglądacie!
 
gwiezdna

17 komentarzy:

 1. Gwiezdna, dla Was wszystkich: niech będzie ten rok Waszym rokiem :)
  A dla Pana Gryzonia serdecznie życzenia urodzinowe!
  O.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję, zadbałaś by zaczął się słodko, to i reszta powinna być do przełknięcia ;) Pan Gryzoń dziękuje :)

   Usuń
 2. Dziękuję .
  Również Tobie , jak i całej Twojej rodzinie samych radości na ten Nowy Rok 2013.
  Do Siego Roku !
  Ps.A P. Gryzoniowi, wszystkiego najlepszego !
  Za rok się dowie co jest dobre , co jest złe ..
  http://angelsms.pl/szampan/366035.html
  Pozdrawiam Janiczek .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Janiczku, dziękuję podwójnie :)
   PS
   Skąd wiedziałeś, że lubię szampana?

   Usuń
 3. Szczęśliwego Nowego Roku, bo sprawiedliwość i tak musi być po naszej stronie jak mawiali Pawlaki ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Makro, oby była po naszej i Waszej stronie :)))

   Usuń
 4. Wszystkiego dobrego,i tego wesołego,i smutnego dla równowagi...najlepsze zyczenia dla Gryzonia,jak ten czas leci,juz 39 ;)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki, Gryzoń również dziękuje i obiecuje przeciągać te 39 :)

   Usuń
 5. Dla Pana Gryzonia wielu lat z humorem i w dobrym zdrowiu , a dla Wszystkich wspaniałych i dobrych chwil w Nowym Roku !

  OdpowiedzUsuń
 6. wszystkiego najlepszego urodzinowo i ogolnie, zdrowia i radosci :) artdeco

  OdpowiedzUsuń
 7. Najlepszego dla Gryzonia!Niech Ci nadal podporą będzie. Zdrowia przede wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego dobrego, Gwiezdna. Niech ten rok będzie spokojny.

  OdpowiedzUsuń
 9. Niech i będzie sprawiedliwy!
  Dzięki.
  akasza2

  OdpowiedzUsuń